Reiki Yaşam Gücünün Kendisidir

Reiki, ellerin bedene temasıyla gerçekleştirilen son derece kolay ve güçlü bir şifa yöntemidir. Reiki insanlığın bir parçasıdır. Acıyı dindirmek ve rahatlatmak için insan veya hayvan bedenine elleri koyma dürtüsü içgüdünün kendisi kadar eskidir. Acı hisseden insanların buna ilk tepkisi acıyan yere ellerini koymaktır. Bir çocuk düşüp dizini sıyırdığında, annesinin orayı tutmasını ve öpmesini böylece iyileşmesini ister, bu aynı zamanda ilgi ve sevgi işaretidir. Dokunmayla şifa veren tüm tekniklerin esasını oluşturur.

İnsan veya hayvan olsun, tüm canlı bedenler ısı ve enerji yayar. Bu enerji yaşam gücünün kendisidir. Bu enerji Hindistan’da Prana, Yahudilerde Ruaş, Müslüman ülkelerinde Braka, Çin’de ise Ch’i olarak bilinir. Japonya’da ise bu enerjiye Ki denmektedir. Reiki adı da buradan kaynaklanmaktadır. Ki aynı zamanda yeryüzünün, gezegenlerin, yıldızların ve göklerin özündeki yaşam gücüdür ve bu enerjiye kaynak olmaları açısından da canlı bedenin Ki’sini kaçınılmaz olarak etkiler. Canlı olan her şey Ki’yi barındırır ve onu yayar. O auranın biyomanyetik enerjisidir.

Reiki din değildir, herhangi bir dinle bağlantılıda değildir. Bu yaşam gücü enerjisi hayatın bizzat kaynağıdır ve herhangi bir dini felsefeden; hem kavram, hem de tarih olarak çok daha eskidir.


1655 kere okundu
Test

Form Gönderimi

Tamam