Biyografisi

Dr. Sinan İBİŞ hakkında

1963 yılında doğmuş ve Ankara Tıp Fakültesini 1988 yılında tamamladıktan sonra çeşitli hastanelerde acil servislerde çalışmış, 1993 yılında da meme problemlerinde ileri radyodiagnostik konulu tez çalışması yaparak Radyoloji uzmanlığını tamamlamıştır.

Tıp fakültesinde okurken 1984 yılında kozmetoloji ile ilgilenmeye başlamış ve Türkiye de kozmetik ve estetik uygulamaların gerçekleştirilmesine yönelik çeşitli ülkelerdeki eğitim ve uygulama çalışmalarına katılmış, 

Türkiye' de kozmetik uygulamaların başlatılmasının öncüsü olmuştur. 1996 yılında ilk kozmetik ve estetik uygulama merkezini Flavius olarak Ankara' da kurmuş ve insanların cilt problemlerinin çözümünde kozmetik ve medikal estetik uygulamaların hizmete dönüştürülmesini sağlamış, diğer yandan da Türkiye de bir çok hekimin bu alanlarda uygulama becerilerini kazanmaları için eğitimler vermiştir. 

Bu arada cerrahisiz estetik konularında metot, ürün ve teknolojilerin Türkiye’ye getirilmesine yönelik ithalat, dağıtım, teknik ve eğitim şirketlerini kurarak sektörün gelişmesine katkı sağlamıştır. 2002 yılında Sağlık Bakanlığı ile Türkiye 'de hekimler için medikal Estetik Hekimliği eğitim programını yürütmüş ve eğitim çalışmalarının hekimlere verilmesini sağlamıştır. 

Türkiye' de 11, Azerbaycan da 1 olmak üzere 12 adet estetik ve güzellik hizmetlerin de Antiaging merkezi kurmuştur. Bu merkezlere danışman hekimlik yapmış ve kendi kliniğinde de 13 yıldır klinisyen olarak antiaging, kilo kontrolü, cilt yenileme, cilt problemlerini çözme konularında çalışmaktadır.

Aynı zamanda bir çok dergi, gazete ve televizyon programlarında da medya çalışmalarını yürütmektedir. 

Ayrıca sağlıklı yaşam alanlarında çeşitli makine ve ürünlerin Türkiye distribitörlüğünü yapan şirketleri ile ülkemize tıp turizminin gerçekleşmesinde çalışmalarını yürüten Medikal Turizm Derneğinin de başkanlığını yürütmektedir.

İşkur ile birlikte kişisel bakım sektöründe çalışacak ara elemanların eğitimlerini ve istihdam projelerini yürütmektedir. 

Son olarak ise Türkiye deki kozmetik ve gıda takviyeleri ile ilgili bilimsel gelişmeleri üretim sektörüne aktarmak üzere Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi ile kozmetik üretimlerine başlamıştır.


13963 kere okundu
Test

Form Gönderimi

Tamam