Saçınızla Başınız Dertte Mi ?

Her geçen gün saç ve sçlı deri problemlerinde dikkat çekici bir artış görülüyor. Saç kökleri , saç üretme yeteneklerini yeterince gerçekleştiremeyince ; saçlarda incelme, matlaşma , yatıklaşma, kırılma, dökülme , seyrekleşme ve kelleşmeye gidiş görülüyor. Bazen bu problemlere saçlı deride yağlanma , kepeklenme , kuruma , kaşınma gibi problemlerde eşlik edebiliyor.
 
Kellik psikolojisi…
 
Erkeklerin bir kısmı saçlardaki dökülmeyi ve sonucunda kelleşmeyi karizmatik bir görünüm olarak kabul edip , mutlu olmayolunu bulmuş olsalar da , hanımlar için kelleşmek kesinlikle kabul edilebilir gözükmemekte. Çünkü saçlar kadın profilinin vazgeçilmez bir parçasıdır. Kadınlar saç sağlıklarını korumak ya da geliştirmek için zamanlarını, enerjilerini, duygularını ve finanslarını harcamakta tereddüt etmemekteler.
 
Saç kökleriniz nasıl çalışıyor…
 
Saçlı deride saçları üreten ve yaşatan saç kökleri bulunuyor. Saç köklerinin sağlıklı olarak saç üretip yaşatabilmeleri için kan dolaşımının , sinirsel ve hormonsal uyarımlarının , üretim esnasında oluşan metabolit veya atıkların uzaklaştırılmasının , saçın üretilmesinde gereken çinko , bakır  ve demir gibi elemanlar , proteinler , vitaminler , oksijen ve nem kaynaklarının mutlaka yeterince sağlanması gerekiyor.
 
Saç kaybımızdan bir çok neden sorumlu …
 
Saç ve saçlı deri sağlığını bozan , dolayısıyla saçlarımızın kaybına neden olan nedenlerin başında , stres , saçlı deri hastalıkları ve diğer hastalıklar , kötü hijyen , saçların sıkça boyanması , klorlu ve kireçli sular , kötü beslenme , sigara kullanımı ve daha bir çok neden sayılabilir: Saç ve saçlı deri problemlerinde tespit edilebilen varsa mutlaka bu nedenin ortadan kaldırılması  gerekiyor. İkincil olarak ise saçlı derideki fonksiyonların normale gelmesini sağlayacak uygulamaların yapılması gerekiyor.
 
Saç köklerini güçlendirecek…
 
Güney Koreli bilim adamları  saçları incelen , kırılan , dökülen kişiler için saçlı deri performanslarını geliştirmeye yönelik radyofrekans ve diatermi metotlarını birleştirerek , yepyeni bir uygulama geliştirdiler. ”Radyaodiatermi Metodu “ ile saç köklerindeki yavaşlamış kan dolaşımı güçlendiriliyor , bol oksijen geliyor , atıklar hızla uzaklaştırılıyor , saç kökündeki proteinlerin üretimi arttırılıyor, saçlı deri dezenfekte ediliyor, saç köklerindeki iyon dengesi düzenleniyor, saç köküne ulaşması gereken hormonlar daha kolay ulaşabiliyor , saçlı derideki hücrelerin normal çalışma ortamı oluşturularak , sinirlerin saç kökündeki etkileri güçlendiriliyor. Böylece yavaşlayan veya dökülmesi duran , kalınlaşan ve hacim olarak artan , daha canlı ve parlak görünen saçlar ile yağlanma ve kuruma problemleri giderilmiş sağlıklı saçlı deriye kavuşmak mümkün olabiliyor.
 
Radyodiatermi nasıl çalışıyor ?...
 
Öncelikle cildin biyolojik elektriksel gücü ve uyarılma limitleri ölçülüyor, ardından radyo dalgaları ile birlikte derin ısınma sağlayan enerji cilge gönderiliyor , bu esnada cilt uyarılıyor ve artan ısı ile etkiler oluşturuluyor. Ciltte hasar oluşmaması için ise, tedavi başlığındaki ısı sensörleri ciltteki ısıyı sürekli kontrol ederek , kullanılacak enerji seviyesini ayarlıyor. Böylece radyofrekans ve diatermi metotlarının ayrı ayrı cilde uygulanmasında hissedilen uyuşmalar ve görülebilen yanıklar, bu yöntemdeki kontrol sistemleri sayesinde görülmüyor.  İki metodun birleşik uygulanması ile etkilerde sinerji yaratılıyor ve güçlü sonuçlar görülebiliyor.
 
Ne kadar uygulanmalı ?
 
Saçlı deriyive saç köklerini güçlendirmek için saçlı deri destek programları mutlaka kişiye özgü planlanmalı. Haftada 1 defa olmak üzere ihtiyaca göre öncelikle 6 haftalık bir uygulama gerçekleştirilmeli , uygulamadan  önce ve sonrası yapılan saç – saçlı deri analizi ile elde edilen sonuçlar karşılaştırılmalı. Kişinin ve hekimin tercihine göre seanslar gerçekleştirilebilir. Dört mevsim uygulanabilen bu metot ile saç ekimi öncesi ekim yapılacak alanın güçlendirilmesi ve nakledilecek saç köklerinin güçlendirilmesi gerçekleştirlebilir. Saç ekiminden 15 gün sonra da ,saç ekimi yapılan alanına uygulama yapılarak , saç kaybı asgariye indirilebilir.
 
Saçlı deri bakımlarını da güçlendiriyor…
 
Radyodiatermi uygulamasında ciltte bir elektrik akışkanlığı sağlandığından , saç köklerine ulaştırılmak istenen saç ve saç köklerini destekleyecek çeşitli faydalı maddeler , saç köklerine hızla ve fazla miktarda ulaştırılabiliyor. Böylece saçlı deri bakımları daha etkin hale getirilebilir.
Herkese uygulanabilir mi ?
Radyodiatermi metodu her yaşta , herkese birkaç istisna dışında güvenle ve risksiz olarak uygulanabilir. Uygulanmaması gereken istisna durumlar cildinde tümör olanlar ve kalbinde pil olanlar…

2355 kere okundu
Test

Form Gönderimi

Tamam