26.11.2010 SABAH ANKARA

OTURARAK ÇALIŞANLAR DİKKAT

Çözümü kolay olmasına rağmen çoğumuzun keyfini kaçıran bazı cilt ve doku problemleri uzun seneler yaşamımızda ilerleyerek kalabilir. Bu problemlerin birçoğu günlük yaşam alışkanlıklarımıza bağlı oluşurken; diğer bir kısmı ise yaşamımızdaki beklenmedik olayların bize hediyesidir. Bu problemlerin birçoğu tamamen tedavi edilebilirken, bir kısmı ise sadece hafifletilebilir yada kontrol altında tutulabilir.

Oturarak çalışmak vücut formunu bozuyor…

Genellikle oturarak çalışanlarda ise sıkça görülen bir problemde bölgesel yağlanma ve selülit problemleridir. Vücudumuzda dolaşan sıvılar, yağlar genellikle hareketsiz veya az hareket eden bölgelerde birikme eğilimi göstermekte. Bu bölgelerde özellikle kan ve lenf dolaşımının yavaşlamasına bağlı olarak biyoloji bozulmaya başlar, toksinler atılamaz, oksijensizlikle birlikte metabolizma ve enerji üretimi bozularak bu bölgeler hastalıklar için ideal hale gelir.                                                                             

Hareket yaşamdır, yaşam harekettir….

Özellikle popo, basen, karın bölgesi, sırt ve üst kol kesimlerinde birikmeler görülmekte, birikmelerde yer çekimi etkisi ile elastikiyet problemlerine neden olmakta. En güzel çözüm ise herkesin az hareket ettirdiği bölgeleri harekete sevk etmesini sağlamak. Hareketten hoşlanmayanla için ise en hızlı ve kalıcı çözümü ise radyodiatermi metodu sunuyor. Radyodiatermi bölgesel olarak özellikle yavaşlamış kan ve lenf dolaşımını hızlandırıyor, bu bölgelerdeki yağların metabolizmaya kazandırılmasını sağlıyor, toksinleri uzaklaştırıyor ve oksijenasyonu sağlıyor, biyolojiyi ve elastikiyeti güçlendirerek aynı anda birçok temel faydalı etkiyi kişiye geri kazandırıyor. 

Gözaltlarımdaki Morarma Problemi İçin Bana Lazer Önerdiler, Bu Tedavi Doğrumu ?

Gözaltlarındaki morarma probleminin nedeni göz çevresindeki kasların yeterince hareket edememesinden dolayı kan damarları üzerindeki pompalama görevini yapamaz ve kan göz altlarında birikmeye başlar, bu birikmede yer çekimi etkisiyle göz altlarına doğru yönlenerek ciltteki mor görüntüyü oluştururu. Çözümün lazer tedavisi ile alakası yoktur, kasların ve bu bölgede yavaşlamış dolaşımın harekete geçirilmesi en doğrusu. Beraberinde göz çevresindeki dolaşımı artırıcı kozmetik ürünlerden, özel göz çevresi masajından ve klinik teknolojiler olan reflexoterapi, radyodiyatermi ve akustik terapiden faydalanılabilir.


2377 kere okundu
Test

Form Gönderimi

Tamam