25.08.2006 SABAH ANKARA

ŞİŞMANLIĞA PAYDOS

 

Hindistan’ da yetişen, doktor ve beslenme uzmanları tarafından önerilen Guar Gum adlı bitkisel lifler, kabızlık problemi ve bu hastalıktan kaynaklanan şişmanlığın tedavisinde çözüm sağlıyor

Şişmanlık genellikle giyinirken zorlandığımızda veya mayo giyeceğimizi düşündüğümüzde aklımıza geliyor. Aşırı kilo artık çağın hastalığı haline geldi; şişman insanların sayısı dünyada her geçen gün artıyor. Şişmanlığın hayatımızda oluşturduğu kayıpları ve tehlikeleri hepimiz çok iyi biliyoruz, ama maalesef bunları unutuyoruz.

Şişman insanlar zayıflamak için her türlü yönteme başvuruyor. Ancak birçoğu, ilk olarak şişmanlatan nedenleri ortadan kaldırmaları gerektiğini dikkate almıyor.

Kabızlar genellikle şişman oluyor…

Kabızlık, gözden kaçan ve bugüne kadar önemsemediğimiz bir sorun. Kliniklere şişmanlık nedeniyle başvuran hastalarımızın yüzde 87’sinde kabızlık probleminin bulunduğunu, kabızlık sorununun çözülmesiyle insanların form tutmaya başladığını görüyoruz. Kabızlık sorununda, bağırsak hareketleri yavaşladığı için alınan gıdalar bağırsaklarda kalıyor ve fazla emilime uğramıyor.

Özellikle beslenme içeriğimizin dengesizliği, psikosomatik problemler, günlük hareketlerin ve ağızdan sıvı alımının yetersizliği, gebelik ve ameliyatlar başlıca kabızlık problemlerini oluşturuyor. Dengesiz ve sağlıksız beslenme, kabızlığın oluşmasında en önemli faktör.

Bağırsaklarda su içeriğinin belirli bir seviyede tutulması, gayta kıvamının yumuşak tutulması açısından önem taşıyor. Özellikle kabızlıkta yavaşlayan bağırsak hareketleriyle gayta yapmak 2-7 günde bir gerçekleşebilirken, karın ağrısı, gaz, şişlik ve ağırlık hissi gibi problemler kişilerin keyfini kaçırıyor.

Guar Gum bitkisinin lifleri ile sağlıklı zayıflama mümkün…

Hindistan’da yetişen, doktor ve beslenme uzmanları tarafından önerilen Guar Gum adlı bitkisel lifler, kabızlığın çözümünde birebir. Uzun süreli kabızlık sorunu yaşayan şişman kişilerde, Guar Gum sıvı lifinin günlük ortalama 15 gr kullanılması bağırsak hareketlerini düzenliyor, su içeriğini artırıyor, kabızlık nedeniyle şişmanlayan kişilerde tedavi sağlıyor.

Zayıflamayı sağlayan doktorların mutlaka lif takviyesi ile şişman hastaların bağırsak fonksiyonlarını düzenlemesi gerekiyor.

Guar Gum içeren ve Novartis İlaç Firması tarafından Benefiber adıyla piyasaya sürülen doğal sıvı lif takviyesi, bağırsak hareketlerini düzenlemekle kalmıyor, aynı zamanda bağırsaklardaki bağışıklığı güçlendiriyor, serum kolesterol seviyesini düşürüyor, glikozun emilimini yavaşlatarak şeker hastalığının olumsuzluklarını ortadan kaldırabiliyor.


2967 kere okundu
Test

Form Gönderimi

Tamam