24.07.2007 SABAH ANKARA

SELÜLİT VE ŞİŞMANLIĞA KARŞI AKUSTİK ÇÖZÜM

 

Selülit , bölgesel  yağlanma ve şişmanlık, kozmetik ile estetiğin ilgisini her geçen gün daha çok çekiyor. Avrupalı bilim adamları, inatçı selülit ve bölgesel yağlanma sorunlarının giderilmesinde ses dalgalarının biraz değiştirilmiş bir tipini doğru akımlarla birleştirerek, daha etkin kılmayı başardı. Yeni akustik ses teknolojisinde, estetik alanda kullanılan yüksek frekanslı ses dalgaları yerine düşük frekanslılar dokuları uyaran doğru akımlarla birlikte uygulanıyor. Düşük frekanslı ses dalgaları 3 cm derinliklere kadar inerek daha etkin olabiliyor. Kulaklarımızın duymadığı ses dalgaları akın akın dokulara gönderilerek, mekanik ve termik etkilerle beklenen yararlar elde ediliyor.

Etkisi dikkat çekici

Düşük frekanslı akustik ses dalgaları, çevredeki sinir, kas ve kan damarlarına zarar vermeden uygulama için seçilmiş bölgelerdeki yağ hücrelerini parçalıyor, derinlerde bir miktar lokal ısınma sağlıyor ve yavaşlamış dolaşımı hızlandırıyor. Aynı zamanda hücreler arasında birikmiş lenf sıvıları hızla dolaşıma dahil ediliyor. Akustik ses dalgalarının etkileri uygulamadan sonra 48-72 saat sürebiliyor ve haftada 30 dakikalık seanslar halinde gerçekleştiriliyor. Uygulama yapılan alanda sadece hafif bir sıcaklık hissediliyor.

Kimlere uygulanmıyor?

BELİRGİN kemik erimesi, kanser hastalığı ve cildinde açık yara veya tümörleri olanlara uygulanmıyor. Ayrıca selülit ve zayıflama sorunlarında başvurulan diğer teknolojik yöntemlerdeki gibi adet dönemlerinde prensip olarak kullanılmıyor.

Ülkemizde doğurganlığın fazla olması nedeniyle özellikle hanımlarda selülit ve şişmanlık ile birlikte yüzde 75 civarında bacaklarda kılcal damar problemleri görülebiliyor. Düşük frekanslı ses dalgalarıyla yapılan uygulamalardan sonra kılcal problemlerde de belirgin gerileme görülebiliyor. Ayrıca bacaklardaki şişlik problemlerinin azaldığı, uyuşma, karıncalanma, kramp ve ağrı gibi şikayetlerin de çoğu zaman kaybolduğu veya belirgin olarak gerilediği gözlenebiliyor.


2468 kere okundu
Test

Form Gönderimi

Tamam