24.06.2011 SABAH ANKARA

Hangi Yöntem Zayıflatır ?

Her bireyin kilo almasının bir yada birçok nedeni var. Kişilerin dikkatlice gözden geçirilip kilo alma nedenleri ortadan kaldırılmadığı sürece kilolara dur demek mümkün değil. Herkes öncelikle yaşamındaki sağlık kalitesini artırmak, daha konforlu yaşamak ve daha estetik bir görünüme kavuşmak için mutlaka fazla kiloları vermeli.

Hiçbir yöntem tek başına hiç kimseyi zayıflatamaz…

Zayıflama çok faktörlü bir disiplindir ve bu disiplini yaşamımıza ne kadar çok katarsak o derece sağlıklı, normal kiloda ve forma kalabiliriz. Birçok yöntemden zayıflamak için faydalanılabilir; akupunktur, mezoterapi, zayıflama cihazları, diyet, spor, eğitim ve daha niceleri. Unutmamak gerekir ki ne yaparsak yapalım, hangi yöntemi tercih edersek edelim öncelikle bedenimize zarar vermemeliyiz. Günümüzde gelişmiş ülkelerde sağlıklı zayıflama da en önemli üç unsur var; bireysel destek eğitimi, sağlıklı ve dengeli beslenme, aktivite ve egzersiz. Bu üç unsuru yeterince yaşamımıza katabilmişsek daha başka bir metoda ihtiyaç yok. Bu üç metodu kullanmadan zayıflamaya çalışmak mümkün görünmemekte. Ancak çeşitli metotlar zayıflamada veya formda kalmada yardımcı olarak kullanılabilmekte.

Destek alacağınız merkezleri seçerken…

Şişmanlık, bölgesel yağ fazlalıkları, sellülit ve sarkma problemlerinizde mutlaka sizi hekiminizin ve diyetisyeninizin değerlendirmesini sağlayın. Probleminizin ne kadar ilerlemiş olduğuna bağlı olarak, 8 – 16 haftalık veya daha fazla sürede destek tedavilerine ihtiyacınız olacağını unutmayın. Hızlı ve aceleci olmak yaşadığınız etkilerin bedeninize zarar vereceğini ve kazandığınız sonuçların ise hızla kaybedileceğini dikkate almalısınız. Kabızlık, guvatr, yüksek tansiyon, şeker hastalığı, hormonal problemler, ilaç kullanımları, iskelet sistemi ile ilgili hastalıkların kilo almanızı teşvik ettiği, bu problemleri yaşayan kişilerin öncelikle problemleriyle ilgili hekimlerinden tedavi almaları gerektiği unutulmamalı.

Gazetede yayınlanan zayıflama diyetini uyguladım, sağlığım bozuldu !

Her beden mutlaka ihtiyacı olan gıdaları almalı; kalori kısarak, beslenme içeriğinden yağı çıkararak, tek bir ürünle beslenmeye çalışarak yada aç kalarak zayıflamak gibi sağlıksız beslenme anlayışlarıyla zayıflamaya çalışmak son derece yanlış.  Ayrıca bazı ilaçlar veya sağlıklı ve dengeli beslenmek yerine çeşitli lifleri tek başına tüketerek zayıflamaya çalışmakta son derece yanlış. Bu durumda vücut alması gereken vitamin, mineral, protein, yağ ve karbonhidrat gibi temel elemanları alamayacağı için şişmanlığın yanı sıra çeşitli hastalıklara da zemin hazırlanmış olur.


2394 kere okundu
Test

Form Gönderimi

Tamam