10.10.2006 SABAH ANKARA

RUHSUZ GÜZELLİK OLMUYOR

 

1980’Lİ yıllarda Türkiye’de el kremi bile sürmek birçoğumuza lüks ve gereksiz bir uygulama gibi gelirdi. Ellerimize nem sağlayacak kremleri Amerikan pazarlarından alıp, bitmesin diye her gün mercimek kadar sürdüğümüz günleri de unutmadık. Artık hepimizin gerek estetik gerekse de güzellik yönünden daha iyi beden çizgilerine ihtiyacı vardır. Güzellik ve estetik her geçen gün daha fazla önemseniyor; çünkü, bu unsurların geliştirilmesi ruh ve beden sağlığımıza da önemli katkılar sağlıyor.

MESLEKİ BİR ANI

Mesleki hayatımda bana güç katan bir anımı sizlerle paylaşmak istiyorum: günün ilk mesai saatlerinde estetik-güzellik merkezimdeki randevu listesini gözden geçiriyordum. Herkesin çok yakından tanıdığı bir sanatçı hanımefendinin ismi gözüme çarptı. Randevu saatinde, sanatsal başarılarıyla isim yapmış hanımefendi, son derece yaşlı bir yüz, sempatiden uzak bir eda ve pasaklı bir görünümle muayene odama girdi. Tokalaştığımda ise güçsüz, ruhsuz ve soğuk bir el hissettim avucumda. Nasıl yardımcı olabileceğimi kendisine sorduğumda ise aldığım cevap beni şaşırttı. Psikiyatristi tarafından bize gönderilmiş olduğunu ifade ederek, şunları söyledi: “Psikiyatristim ‘Kendin için bir şeyler yap’ dedi, daha güzel ve bakımlı olmamı öğütledi.”

Hanımefendinin öyküsü ise şöyleydi: romantik ve mükemmel olarak bildiği kocasının yerini ilgisiz, çokça iş seyahatlerine çıkan, doğum günü ve evlilik yıldönümünü unutan bir eş almaya başlıyor. Eşinin uzun bir iş seyahatinde olduğu sırada evine mahkemeden bir haber pusulası geliyor; kocası boşanmak istiyor. Büyük bir şaşkınlıkla durumu anlamaya çalışıyor ama nafile… Avukatını arıyor ve eşinin boşanma talebi ile ilgili mahkemeye sunulan gerekçenin ne olduğunu öğrenmesini istiyor. Beklenen Bilgi geliyor; pasaklı, bakımsız ve çirkinleşmiş bir hanımı eş olarak görmek istemiyor koca.

Boşanan hanımefendi psikiyatriste gidiyor. Psikiyatrist ise ruhsal iyileştirmenin yanında yeni bir imaj geliştirmenin ihtiyaç olduğunu ifade ederek, estetik ve güzellik merkezine yönlendiriyor.

GÜZELLİK DEYİP GEÇMEYİN

Planlanan tedavilerle hanımefendinin cildindeki yaşlılık belirtileri azaltılıyor, bedensel çizgiler gençleştiriliyor. 4.5 ayda ortaya çıkan sonuç mutluluk verici. Karşımızda son derece güzel, çekici, enerjik, sempatik ve yeni başarılara imza atmak için çırpınan bir hanımefendiyi görmek ise sabrımızın ve çabalarımızın en güzel karşılığı.


2509 kere okundu
Test

Form Gönderimi

Tamam