06.07.2007 SABAH ANKARA

SEDEF HASTALIĞINA LAZERLİ TEDAVİ

 

SEDEF hastalığının tedavisinde kullanılan Nlite V lazer teknolojisi, Ankara’ da da uygulanıyor. Uzmanlar bu yöntemin cilde zarar vermediğini ve daha uzun süreli iyileşme dönemi sağladığını belirtiyor.

TOPLUMUN yüzde 1.3’ ünün karşı karşıya olduğu sedef hastalığının tedavisinde yeni bir yöntem uygulanmaya başlandı. Cilde zarar vermediği ve daha uzun süreli iyileşme dönemi sağladığı belirtilen Nlite V lazer teknolojisi, Flavius Dermatoloji Merkezi’ inde hizmete sunuldu. Dermatoloji Uzmanı Prof. Dr. Erbak Gürbey, bu yöntemde hastaların dermatologlar tarafından değerlendirilmesi gerektiğini belirterek, “ İlaç kullanılmayan tedavi öncelikle uygun hastaları seçiyoruz. Eğer hastalık çok ileri bir safhadaysa bu yöntem kullanılamıyor. Daha hafif yüzeydeki vakalarda başarı oranı artıyor.” dedi.

Hastaların sosyal yaşamını olumsuz yönde etkilemediği belirtilen Nlite V lazer yöntemi uygulanmadan önce sedefli alanlar tedaviye hazırlanıyor. Bu konuda özellikle meyve asitleri ve salisilik asitli ürünlerden yararlanılıyor. Daha sonra 3 hafta aralıklarla 2 seans Nlite V lazer tedavisi uygulanıyor. İyileşme döneminin uzatılmasına yönelik 6 ay sonra tek bir Nlite V lazer tedavisi gerçekleştiriliyor. Böylece sedef hastalığına ait ciltteki plakların ilaç ve ışın kullanmaksızın daha uzun süreli iyileşmesi sağlanıyor. 


3191 kere okundu
Test

Form Gönderimi

Tamam