06.05.2011 SABAH ANKARA

ŞİŞMANLAR TOKSİN DEPOSU

İlkbahar mevsiminin hareketliliği bedenimizde hissedilmeye başladığında hepimiz vücudumuzdaki kilo, sarkma, selülit gibi formumuzu ve estetiğimizi bozan problemlerin farkında olmaya başlıyoruz.Dokular daha sağlıklı bir yaşam seviyesinde olmak için kendi kendilerini elastik, biyolojik fonksiyonları tam, yeterli seviyede yağ, kas , su içermeye göre programlamış durumda. Ancak yaşarken farkında olalım veya olmayalım yapılan birçok hata dokuların yaşam sağlıklarını bozarak yağların selülite neden olan lenf sıvılarının , dokularda açığa çıkan toksin veya metabolitlerin dokularda birikmesine neden olmakta. Diğer yandan ise beslenme içeriğimize bağlı olarak çeşitli zararlı maddelerin vücuda alınması ile de toksinler dokularda birikip , hücrelerin yaşam sağlıklarını olumsuz yönde etkileyebilir. Sonuçta nedeni her ne olursa olsun dokularımızda biriken toksinlerin birikme seviyeleri ne kadar çok ise o kadar çok zararlı etkilerle karşı karşıyayız demektir.

Yağlanma Toksinlere Davet

Yağ ve lenf sıvısı oranı artmış dokularda kan dolaşımı da daha zor hale geldiğinden oksijen ihtiyacı karşılanmamakta , oksijensizlikten dolayı yağlar yakılmamakta ve kartopu gibi büyüyen yağların içerisindede toksin stokları ortaya çıkabilmekte. Bu saydığımız etkiler gözle görülebilenler, oysa ki yaşam kalitemize baktığımızda ise aşırı yorgunluk, bıkkınlık ,dokularda ağrılar , tansiyonda oynama ve çarpıntılı,sindirim sistemi rahatsızlıkları,terleme göz altlarında koyu halkalar , unutkanlık ve gerginlik gibi bir çok şikayet yaşanabiliyor.

Sağlıklı Yaşama Destek…

Toksinleri atmak için yaşam biçimimizi düzene oturtmak gerekiyor, bazen de dokulara destek sağlayacak klinik uygulamalardan faydalanmak gerekiyor.Hücrelerimizi ve dokularımızın öncelikle bol oksijene,iyi bir dolaşıma,dolayısıyla beslenme ve strese bağlı atıkların yeterli düzeyde vücuttan uzaklaştırılmasına, sindirim sistemimizdeki aşırı yükü azaltacak bir beslenme şekline,dokulardaki yavaşlamış biyolojinin güçlendirilmesine şiddetle ihtiyacımız var.


2455 kere okundu
Test

Form Gönderimi

Tamam