05.09.2006 SABAH ANKARA

SİGARANIN YOLAÇTIĞI CİLT ZARARLARINA ÇÖZÜM : NLITE V LAZER

 

Sigara, cilt sağlığını da olumsuz etkiliyor. İngiliz bilim adamlarının geliştirdiği Nlite V lazer tedavisi ile sigaranın ciltte yol açtığı çeşitli hasarlar hızla giderilebiliyor. Tedaviyi her yaşta uygulamakta mümkün.

Yaşam sürecimiz içerisindeki birçok unsur cildimizin gerek sağlığını, gerek estetiğini, gerekse de güzelliğini tehdit etmekte ve hoşlanmadığımız birçok olumsuzluk ortaya çıkabilmektedir. Kırışıklıklar, pürüzlenmeler, lekelenmeler, kılcal damarların belirmesi, sarkması ve yanakların çökmesi, gözeneklerin genişlemesi, sivilcelerin belirmesi ve iyileşmesinin gecikmesi gibi birçok problem, cildinizin sağlığını ve güzelliğini gölgeler.

Nlite V Lazer Tedavisi

Cildimiz yaşam döngüsü içerisinde biyolojik olarak bir yandan kendini yenilerken, bir yandan da yaşamsal etkilere bağlı olarak tahrip edilmekte. Cildiniz sağlığını ve gençliğini büyük oranda fibroblast adı verilen protein üreteçlerine borçludur. Bu proteinlerin başlıcaları, cildin diriliğini, kırıksızlığını, nemini, onarımını sağlayan kollajen ile esnemesini sağlayan elastindir. Fibroblastlar yaşlanma ve çeşitli olumsuzluklar ile birlikte görevlerini daha yapabilir hale gelmektedirler.

Özellikle sigara tüketimi fibroblastların çalışmasını en fazla bozan nedendir. Sigara dumanı içerisindeki nikotin ve kadmiyum, fibroblastları direkt olarak baskılayarak, protein üretimlerini engellemekte. Bu nedenle sigara içenlerin ciltleri hızla kırışmakta, elastikiyetini kaybetmekte, yağlanmakta, sivilcelenmekte, oluşan yaralar ve sivilcelere karşı savunmasız kalmakta. Ayrıca sigara dumanı içerisindeki hidrojen radikalleri de cildin oksijen kullanımını engelleyerek, hücre yenilenmesini azaltmakta, yaşlanma sürecini kolaylaştırmakta, cildin yağ ve nem dengesini bozmakta, enfeksiyonlara karşı savunmasını azaltmakta ve kirli bir yüz ifadesine neden olmakta.

İngiltere’ de Swansa Tıp Fakültesi Lazer Kürsüsü’nde cilt geliştirme ve gençleştirme ile ilgili yapılan çalışmalar sonucunda bulunan Nlite V lazer sistemi, sigaranın ciltte yol açtığı hasarları hızla onarabilmekte. Nlite V lazer sistemi ile fibroblastların çalışma kapasiteleri geliştiriliyor, cildin oksijen kullanımı ile kollajen, elastin, fosfolipid, hyaluronik asit gibi temel proteinleri artırılıyor.

Her yaşta uygulanabilen Nlite V lazer tedavisi, diğer lazer sistemlerinden farklı olarak 12 ay boyunca sosyal hayatı etkilemeden yapılabiliyor. 2-3 hafta aralıklarla gerçekleştirilen 2-4 seanslık uygulamalar, 10-15 dakika sürüyor ve acı hissedilmiyor. Amerikan sağlık otoriteleri tarafından kullanım güvenliği ve ciltteki etkileri onaylayan Nlite V lazer sistemi sayesinde ciltteki değişimler ilk uygulamadan iki hafta sonra gözlenebiliyor, elde edilen sonuçlar ise 2-3 yıl kalıcı olabiliyor.

Cildimize neler zarar veriyor?

. Güneşlenme ve solaryum alışkanlığı

. Parfüm ve parfümlü kozmetiklerin güneşle teması

. Kuru ve rüzgarlı hava

. Pudra, fondöten ve allık kullanımının sıklığı

. Yoğun dokulu kozmetiklerin kullanımı

. Kireçli, aşırı sıcak ve soğuk su kullanımı

. Sigara ve alkol tüketimi

. Dengesiz ve sağlıksız beslenme

. Rutubetli atmosfer

. Uyku bozuklukları

. Stres


2797 kere okundu
Test

Form Gönderimi

Tamam