03.10.2010 SABAH ANKARA

Genç Ve Güzel Görünmek Elinizde
Genç ve güzel görünmenin yanı sıra bakımlı ve parlak bir cilde sahip olmak birçok kişinin isteği… Güzelliğin sırlarını SABAH Ankara’ya açıklayan Dr.Sinan İbiş, son teknoloji ürünü cihazlar sayesinde artık istene sonuçlara ulaşmanın çok daha kolay olduğunu söyledi.
Güzellik yıllardır özellikle kadınların vazgeçilmezi… Güzel görünmek için bugüne kadar birçok yöntem kullanıldı, birbirinden farklı malzemelere başvuruldu. Sonuçta genç ve güzel görünmek ,son teknoloji ürünü cihazlar sayesinde günümüzde çok daha kolay bir hale geldi.Başkent’te güzellik ve bakımlı cilt denildiği zaman akla ilk gelen isimlerden biri olan Dr.Sinan İbiş ‘’Güzelliğin Sırları ’’ nı SABAH Ankara’ya açıkladı.
 
Lekeli Ciltlere Güzellik Reçetesi
 
Güneşin cildimizdeki biyolojik yaşamı olumsuz yönde etkileyerek cildi yaşlandırdığına ve çeşitli problemlere zemin hazırladığına dikkat çeken İbiş lekeli çiltler için şu reçeteyi verdi :
“ Taze ve genç hücrelerle donatılmış, gergin ve elastik hale gelmiş bir cilt için birer haftalık aralıklarla herkesin uygulatabileceği 3 haftalık Ultra Yenileme Reçetesi Flavius Klinikleri’nde bu sorunu yaşayanlar için hazırlandı. Ultra yenileme reçetesinde her cildin ihtiyacı olan birçok etki güncel teknolojilerle gerçekleştiriliyor. Haftada bir gün birer saat ayırmakla reçetenin içeriğini cilde uygulatmak mümkün. Ultra Yenileme Reçetesi, sosyal hayatı bozacak bir sonuç doğurmadığı gibi ilk etkiler uygulamalardan hemen sonra başlıyor.
 
Üç Metod Birden Uygulanıyor
 
Ultra Yenileme Reçetesi’ nin birici haftasında 3 metot birden uygulanıyor.
İlk olarak cildin yüzeyini örten yaşlanmış ve kurumuş hücreler , cildin yüzeyinden uzaklaştırılarak, yüzeysel bir peeling işlemi gerçekleştiriyor. Bu işlemle cidin derinliklerine lazer ışınları ulaşıp,  cildin içerisindeki  güneşle azaltılmış kolajen, elastin, hyaluronik asit, fosfolipid gibi proteinlerin üretimi uyarılıyor ve böylece cildin nem kapasitesi, elastikiyeti , diriliği , canlılığı ve çevredeki olumsuzluklara karsı direnci güçlerndirilmiş oluyor. Ardından ise cilde bol vitamin, mineral, aminoasit, enzim, ko-enzim gibi maddeleri sağlayan özel bir bakımla işlem tamamlanıyor.
 
Ciltten toksinler uzaklaştırılıyor
 
Cildin en derin planlarına ulaşma gücüne sahip radyofrekansdiyatermi metodu kullanılıyor. Bu metodla cildin içerisindeki iyonlar radyo dalgaları ve manyetik alan ile hızlı hareket ederek birbirlerine çarpıyor. Bu esnada cildin derinliklerinde oluşan ısı ile cildin derinliklerindeki proteinler, kan akımı, oksijenasyon, metabolizma ve toksinlerin uzaklaştırılması arttırılıyor. 3. Hafta ise meyve asitleriyle yüzeysel olarak gerçekleştirilen peeling işlemiyle başlıyor. Ardından cildin her noktasına ulaşan mikro ışın demetleri ile cildin yenilenme sistemi harekete geçiriliyor. Güneş etkisi ile oluşturulan kılcal damarlar kapatılıyor, lekeli hücreler ise tahrip edilerek, yerine genç ve sağlıklı hücrelerin gelmesi sağlanıyor. Son olarak da cilde yapılanmasında destek olacak birçok maddeyi kazandıracak antiaging bakımla terapi tamamlanıyor. 
 
Uzm. Dr. İbiş, Yeniliklere imza attı
 
  Trabzon doğumlu olan ve TÜBİTAK yarışmalarında birçok birincilik elde eden Uzm. Dr. Sinan İbiş, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdikten sonra tıpta uzmanlık alanı olarak radyoloji bölümünü seçti. 9yıl devletin çeşitli sağlık kuruluşlarında görev yaptıktan sonra aile şirketinde çalışmalarını sürdüren İbiş, güzellik, estetik, sağlıklı yaşam , diyetetik  , Welness, termal tıp  alanlarındaki yenilikleri ve metotları Türkiye’ye getirerek bu alanda öncü oldu.
Lider çalışmalar 
Uzm. Dr. Sinan İbiş, şu anda kozmetik ve estetik alanlarındaki ürünleri , makineleri ithal ettiklerini belirterek, Bu ürün ve makinelerin dağıtımlarını ve servislerini gerçekleştiriyoruz. Antiaging estetik, güzellik, obezite ve kozmetik verdiğimiz hizmetler arasında Eczanelere dermokozmetikler ve evde yaşamı kolaylaştırıcı aletlerin dağıtımını gerçekleştiriyoruz. Bunun yanı sıra eğitim kurumu ile bu alanlarda çalışacak ara elemanları yetiştiriyoruz. Otellerin termal kür ve SPA merkezlerinin projelerini  yapıyoruz. Bu projelerin işletme modellerini yapılandırıyor ve bu projelerde çalışan kişileri de yetiştiriyoruz’’ diye konuştu.
“Doğal yöntemlerle güzelliği kazanma sanatı  “ anlamına gelen ve  1994 yılında kurulan Flavius ise Almanya ‘dan ithal edilen ürünlerin markası oldu.
 
Flavius Yurt Dışına Açılıyor
 
Flavius ‘un profesyonel salon bakımlarının Türkiye ‘de geliştirilmesi için Güzellik Eğitim Merkezi olarak hizmet verdiğini anlatan Uzm. Dr. İbiş, “ Merkezde kozmetik bakım tekniklerini öğrenmek ve evde cilt bakımı gerçekleştirmek isteyen kişiler için eğitimler verilmiştir. Böylece sektörün ilk tohumlarının atılmasıyla kozmetik sektörü dikkat çekici büyüklüklere ulaştı. Şu an Ankara ve İstanbul başta olmak üzere 10 noktada , yurt dışında ise Azerbaycan ‘ da Flavius Güzellik ve Sağlıklı Yaşam Merkezleri hizmetlerine devam ediyor dedi.
Bu merkezlerde saç ve saçlı deri problemleri, ciltteki yaşlanma sorunları, obezite ve selülit, ciltteki izler, damarsal lekeler gibi formu bozan tüm konularla ilgili terapiler gerçekleştiriliyor. Flavius Markası sadece ülke içerisindeki sektöre yayılmakla kalmayıp çeşitli ülkelere de ihraç ediliyor.  Birçok ülkeden Flavius Estetik , Güzellik ve Sağlıklı Yaşam Merkezleri konusunda talep geldiğini dile getiren Uzm. Dr. Sinan İbiş, önümüzdeki günlerde belirledikleri ülkelere Franchise vererek markalarının altındaki hizmetleri dünya da da yaygınlaştıracaklarını söyledi.
 
“Değişim vazgeçilmez “
 
 Her sektörde olduğu gibi sağlıklı yaşam, estetik, güzellik, kozmetik alanlarında da sıklıkla köklü değişimin vazgeçilmez kuralı olduğunu belirten Uzm. Dr. İbiş, sektördeki büyümenin Türkiye ‘de bilgiden ve tecrübeden yoksun, kalite ve markalaşma çabalarını içermeyen bir anlayışla gerçekleştirildiğini dile getirdi. İbiş, tamamen düşük fiyat uygulamasına yaslanmış bir anlayışla yürütülen çalışmaların sektörel gelişim açısından tehdit olduğunu da sözlerine ekledi.
 
Türkiye ‘de Sağlık Turizmi Gelişiyor…
 
Türkiye ‘de tıp turizminin de gelişmesine öncülük yapan Uzm. Dr. Sinan İbiş, Medikal Turizm Derneği’ nin başkanlığını yürüttüğünü anlatarak, “ Derneğimiz, Türkiye ‘ deki sağlık kuruluşlarının ve konusunda uzman hekimlerin sunduğu hizmetlerin çeşitli ülkelerdeki hastalarla buluşmasını sağlamak için de çalışmalar yürütüyor.Yapılan çalışmalarla bir çok kişi, ülkemizde sağlığını geri kazanmak için geliyor.
Özellikle estetik cerrahi, sedef hastalığı, koroner by pass, kanser gibi alanlarda fazlaca tedavi talepleri alıyoruz. Azerbaycan, Irak, İsviçre, Avusturya ‘ dan gelen birçok hasta, konularında uzmanlaşmış hekimlerle görüşüp  tedavilerini gerçekleştiriyor.” diye konuştu.

2313 kere okundu
Test

Form Gönderimi

Tamam