Flavius mitolojide doğal yöntemlerle güzelliği kazanma sanatıdır. Cilt güzelliği, estetiği, vücut formunu, sağlıklı yaşam, mutlu yaşlanmanın sağlanması ve yaşlanmanın geciktirilmesi ile ilgili; güncel metod ve teknolojileri hizmete dönüştürerek insan yaşamına en yüksek faydayı sağlamak için çalışmaktayız. 

1982 ve 1993 yılların arasında Uzm. Dr. Sinan İbiş tarafından Türkiye' de kozmetik bilincinin ve pazarının yaratılması anlamında ilk adımların atılmasını sağlayarak 1993 – 1998 yılları arasın da Almanya' da Flavius kozmetik bakım ürünlerini ürettirmiş ve Türkiye' de birçok kişiye kozmetik bakım alışkanlıklarını kazandırmak üzere eğitimler verilerek, kozmetik pazarın gelişmesinde önemli bir adım atılmıştır. 

1996 yılında ise kozmetik ürünlerle ilgili deneyimlerimizi profesyonel uygulama alanı olarak hizmete dönüştürmek üzere gerek uygulama, gerekse de güzellik uzmanlarının bakım uygulamalarını geliştirmelerini sağlamak üzere ilk Flavius Estetik ve Güzellik Merkezini 1996 yılı sonunda Ankara, Kavaklıdere' de hizmete açmış ve takip eden yıllarda da çeşitli şehirlerde yaratılan partnerlerle açılan Flavius Güzellik Merkezleri ile Flavius hizmetleri yaygınlaştırılmıştır. Bu süreçte yurt dışı merkez olarak da Azerbaycan Bakü' de Flavius Güzellik Kliniği hizmete açılmıştır. Hizmet veren   merkezlerimiz yasal düzenlemeler çerçevesinde çoğunlukla poliklinik statüsünde  hizmetlerini sürdürmektedir.

Flavius Grubu' nun Yönetim Kurulu Başkanlığını Uzm. Dr. Sinan İbiş yürütmektedir. Ayrıca her bir polikliniğin yöneticisi ise Mesul Müdürlüğü' nü yürüten hekimlerdir. Yönetim kurulu başkanı ve polikliniklerin mesul müdürlerinin ortak stratejileri beraberinde belirlenen eğitim ve gelişim çalışmaları doğrultusunda planlanan uygulamalar ve hizmetlerle gerçekleştirilmektedir.

Hizmetlerimiz yüksek kalitede ve standartlarda sunulmak üzere,insan sağlığı güvenliğinin ön planda tutulduğu, sürekli eğitim çalışmaları ile yeni teknolojik uygulamaların işletmelerimize kazandırıldığı yenilikçi çalışmalar ile gerçekleştirilmektedir.

Ankara Kavaklıdere ve İstanbul Göztepe Kliniklerindeki hizmetler ISO 9001 2001 kalite standartları ile belgelendirilerek akredite edilmiştir.