Flavius mitolojide doğal yöntemlerle güzelliği kazanma sanatıdır. Cilt güzelliği, estetiği, vücut formunu, sağlıklı yaşamı, mutlu yaşlanmanın sağlanması ve yaşlanmanın geciktirilmesi ile ilgili; güncel metot ve teknolojileri hizmete dönüştürerek insan yaşamına en yüksek faydayı sağlamak için çalışmaktayız. 

Uzm. Dr. Sinan İbiş tarafından 1982 ve 1993 yılların arasında Türkiye’ de kozmetik bilincinin ve pazarının yaratılması anlamında ilk adımları atılmıştır. 1993 – 1998 yılları arasında ise Almanya ‘ da Flavius kozmetik bakım ürünlerini ürettirmiş ve Türkiye’ de birçok kişiye kozmetik bakım alışkanlıklarını kazandırmak üzere eğitimler verilmiş, kozmetik pazarının gelişmesinde önemli bir adım atılmıştır. 1996 yılında ise kozmetik ürünlerle ilgili deneyimlerimizi profesyonel uygulama alanı olarak hizmete dönüştürmek üzere gerek uygulama, gerekse de güzellik uzmanlarının bakım uygulamalarını geliştirmelerini sağlamak üzere ilk Flavius Estetik ve Güzellik Merkezi 1996 yılı sonunda Ankara Kavaklıdere’ de hizmete açmış . Takip eden yıllarda da çeşitli şehirlerde oluşturulan partnerlerle açtığımız Flavius Güzellik Merkezleri ile hizmetlerimiz yaygınlaştırılmıştır. 

Bu süreçte yurt dışı merkez olarak da Azerbaycan’ da Flavius Güzellik Kliniğini hizmete açılmıştır. Şu var olan merkezlerimiz yasal düzenlemeler çerçevesinde çoğunlukla poliklinik  statüsünde hizmetlerini sürdürmektedir.

Flavius Grubu’ nun Yönetim Kurulu Başkanlığını Uzm. Dr. Sinan İbiş gerçekleştirmektedir. Ayrıca her bir polikliniğin yöneticisi ise Mesul Müdürlüğünü yürüten hekimlerdir. Yönetim kurulu başkanı ve polikliniklerin mesul müdürlerinin ortak stratejileri doğrultusunda belirlenen eğitim ve gelişim çalışmaları doğrultusunda planlanan uygulamalar , hizmetler gerçekleştirilmektedir.

 Hizmetlerimizin yüksek kalitede ve standartlarda sunulmak üzere, insan sağlığı ve güvenliğinin ön planda tutulduğu,hizmetlerimizin sürekli eğitim çalışmaları ve yeni teknolojik uygulamalarla desteklendiği , işletmelerimize kazandırdığı yenilikçi çalışmalarla gerçekleştirilmektedir.

Ankara Kavaklıdere Kliniklerimizdeki hizmetler ISO 9001 2001 kalite standartları ve belgelendirilmesi ile akredite edilmiştir.