Cilt ve kıl yapısı değerlendirilip, kıl ve cilt yapısı itibarı ile kişinin hangi epilasyon metodu için uygun olduğu belirlenir. Ayrıca epilasyon yaptıracak kişilerin kullanılacak epilasyon metodu yönünden engel bir durumunun olup olmadığı gözden geçirilir.

Değişik kıl tipleri ve cilt tipleri değişiklik gösterir. Bu değişikliklere göre de merkezimizde farklı epilasyon metotları uygulanmaktadır. Lazer epilasyon metotları olarak alexandrite lazer,  diyot lazer ve Nd-Yag lazer; foto epilasyon metotları olarak ise çeşitli kıl çeşitlerine hitap edebilen ve değişken dalga boylarını içeren foto epilasyon metotları, lazer ve foto epilasyon metotlarına uygun olmayan kıl tipleri için ise iğneli epilasyon metotları kullanılmaktadır.

Lazer ve foto epilasyon uygulamalarında bazı ciltler güvenli epilasyon uygulaması için hazır olmayabilir. Bu durum tespit edildiğinde öncelikle cildin epilasyona hazır hale getirilmesi için kozmetik ev bakımı verilir.

Hangi metot olursa olsun epilasyon uygulamaları seanslar halinde gerçekleştirilir, seans aralıkları ve ihtiyaç duyulan seans sayısı kişiye göre değişmektedir.

Gebelik, ve ışığa karşı cildin hassasiyetinin artmasını sağlayan ilaç kullanımlarında lazer epilasyon, foto epilasyon ve iğneli epilasyon işlemi uygulanmamaktadır. Yaz mevsiminde ise lazer epilasyon ve foto epilasyon işlemi yapılmamaktadır.

Beyaz ve açık renkli kıllarda sadece iğneli epilasyon işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

> Bize Sorun