Birçok uygulama çözüm ve kozmetik sayesinde daha genç görünmek bir ayrıcalık değil, özellikle kadınlar için gereklilik haline gelmiştir.  Yeniden genç ve taze görünmeniz için cerrahi müdahele veya daha sıklıkla başvurulan cerrahisiz prosedürler, sıkı bir diyet gibi birçok yöntem mevcuttur.

Yeterli  miktarda cilt bakımı, iyi beslenme ve yaşlanmaya karşı uygulamalar yaşlanma izlerini ortadan kaldırır veya küçültür. Genç görünmek sadece geçen yılların izlerini silmek değil, aynı zamanda yaşam süresini uzatan stratejileri de içermelidir. Çünkü güzellik vücuda hem içten, hem de dıştan yansımalıdır.

Anti aging cilt bakımı ve anti aging sağlık için aşağıdaki ipuçlarını takip etmekte yarar var.

Bir anti-aging diyeti yapın…
Vücut yaşlandıkça, yediğinize daha çok dikkat etmelisiniz, çünkü belirli gıda tipleri ve bileşenleri hem sağlığınıza zarar verebilir, hem de yaşlanma sürecini hızlandırır.  Örneğin, otuzlarının sonunda olanlar şekerli gıdalardan kaçınmalıdır, çünkü fazla şeker yaşlanma sürecini hızlandırır, fazla alkolden de her yaşta kaçınılmalıdır,  çünkü alkol kuru ve nem kapasitesi azalmış cilde sebep olur.

Diyet ve sağlıklı bir yaşam tarzı bu şekilde yaşlanmaya karşı savaşı destekler. Diyetinize meyveler papaya, portakal, üzüm ve berry meyveleri, ıspanak, marul, havuç ve domatesler gibi her tür sebze gibi sağlıklı gıdaları ekleyiniz..

Tam tahıllı yiyecekler anti-aging diyetinin önemli bir parçasıdır, çünkü sadece toksinlerin atılmasına yardımcı olmakla kalmaz aynı zamanda zaman içinde kilo verirsiniz. Unutmayın somon ve tuna gibi balıkların eklenmesi, mandıra ürünleri özellikle yağ oranı düşük olanlar ve fındığı yeme alışkanlıklarınıza eklemeyi unutmayın. İyi bir vücut için gıda destekleri, minerallerler ve vitaminlerle yemeklerinizi süsleyin. 

Uykusuz kalmayın… 
Uykuda vücut onarılır. Yeterli uyku anti-aging güzellik kuralları içinde çok önemli olanlardandır. Uykusuz kalırsanız ilk acı çeken cildiniz olur. Uzun günün sonunda mutlaka 8 saat uyumalısınız. Uyku eksikliği strese sebep olur.İşiniz sebebeiyle fazla uyuyamıyorsanız, bir gece rutini oluşturarark dinlenme ve gevşemeye zaman ayırın. Bu sayede kırışıklıklar, cilt sarkması ve koyu renkli halkalar azalacaktır.

Cildinizi güneşten koruyun…
Hanımların büyük çoğunluğu yaz gelince heyecanlanır, çünkü yaz kumsalda eğlence ve bronzlaşmak demektir. Ama keyifli görünen güneşlenme aslında hassas cilde kötü davranmak demektir.

Korunmadığı zaman cilt güneşten çok zarar görür, basit kırışıklıklardan cilt kanserine kadar değişen problemleri yaşayabilir. Bu sebeple güneş koruyucusu ve nemlendirici kullanılmalıdır. Bu bakımlar cildi UV ışınlarından korur ve kurumasını önler. Güneşte kaldıktan sonra nemlendirici krem kullanılması son derece önemlidir.

Egzersiz, egzersiz, egzersiz…

Birçok insan egzersizin sadece vücut şekillerini korumak için gerekli olduğunu düşünür ama egzersiz aynı zamanda cildinizin genç ve sağlıklı görünmesini de sağlar. Çünkü yüz bölgesinde düzenli kan akışı sağlar, bu da cildi genç ve sıkı tutar. Ek olarak, egzersiz size fit tutar, bu da daha genç görünmeniz için önemli etkenlerdendir. Cildinizin sarkmasını önler. Daha iyi uyumanızı sağlar ki bu da daha iyi görünecek bir cilt için önemlidir.

Düzenli cilt bakımı ile iyi görünen cilt… 
Stresli zamanlarda, birçok kadın sadece cildin yüzeyindeki ölü hücreleri ve kirleri uzaklaştıracak peeling gibi küçük bir uygulamayı bile unutabilir. Banyo yaparken cildinize kese veya peeling yaparak ölü cilt hücrelerinin dökülmesini sağlayın, cildi ölü hücrelerden temizlemek cildinize genç bir parlaklık kazandırır. Meyveler ve bitkiler gibi doğal bileşenlerden oluşan ürünleri tercih ederseniz kimayasal reaksiyonların ve alerjilerin oluşumundan kaçınmış olursunuz.

Bol su için…

Cildi nemlendirmek sadece nemlendirici sürmek demek değildir. Günde 8 bardak su içme kuralı vardır, çünkü bu çok önemlidir. Su içmeyi anti-aging diyetinizin bir parçası haline getirirseniz, toksinleri ve atık maddeleri vücuttan atarsınız, bu da yüzünüze ve cildinize yansır. Düzgün bir vücut sadece dışardan pürüzsüz görünen bir cilt demek değildir, ama aynı zamanda içerde de sağlıklı bir sistem gereklidir. Eğer içiniz toksinler, yağlarla tıkalı ise genç görünmeniz mümkün olmaz.

Bıçak altına yatmak…
Köklü bir değişiklik isteyenler için, sarkık cildi, derin koyu halkaları, örümcek damarları, kırışıklıkları ortadan kaldırmanın yolu plastik cerrahi her zaman açık olan bir opsiyondur. Önemli olan güveniliri bir cerrahi deneyimi bulmanızdır.

İstediğiniz herhangi bir yaşta parlak bir cilde sahip olmak için aşağıdaki basit ipuçlarını takip edin.

Anti-Aging Gıdalar…

Anti-aging gıdaları ile cildinizi geliştirin. Yeni diyetler yemeniz ve yememeniz gerekenlerle takip edilmesi zor diyetler olabilir. Sadece üzümsü bitkiler, güçlü vücut detoksları, sadece anti-aging gıdaları tüketmek ağır gelebilir. Gerçekten yaşlanma belirtileri ile savaşmak için ne yapmalısınız , en iyi yötem günlük rejiminize etkin bir anti-aging dietini eklemek midir?  Biz size daha sağlıklı ve daha genç hissetmeniz için size doğru yola götürecek bazı bilinen ve etkin dietlerden önemli hususları biraraya getirdik. 

Yiyin! Fazla yemeyin. Çoğunluklu bitkileri tercih edin…

Gerçek gıdalar tüketin. İşlenmiş, kutulanmış sahte gıdalardan kaçının. Gerçek gıdalar et, balık ve mandıra satışı yapan yerlerdedir. Marketlerin iç odacıklarından uzak durum; oralardaki gıdalar işlenmiştir ve işlenmemişlere gore daha sağlıksız olabilir.

İçeriğindekileri bildiğiniz gıdalarıı tercih edin. Anlamıyorsanız tüketmeyin. İçerik listesi kısa olanları tercih edin veya etiketi olmayan taze gıdalar tercih edin. Herşeyin taze olduğu pazarlardan alışveriş yapın. Organik gıda daha pahalıdır ve pazar daha da pahalı olabilir. Ama sağlıklı yiyecekler yine de daha ucuzdur ve aburcuburu bırakırsanız paranız boşa gitmemiş olur.

Fransızlar gibi küçük porsiyonları tüketmeye gayret edin, atıştırma veya hızlı yeme yok, keyifle ve yavaş yemek yemeye özen gösterin.

Popüler ve etkin bir başka anti-aging diyetindende antiaging de faydalanabiliriz…

Biz yediklerimizden ibaretiz, belli coğrafya insanları daha yavaş yaşlanır ve uzun yaşar. Akdeniz böyledir, bu sebeple Kuzey Amerika’da bir çok insan bu beslenmeyi model alır. Sebze, baklagiller, meyve, fındık, balık, orta dereceli alkol, bol zeytin yağı ve tavuk. Az et ve mandıra ürünleri tüketilir. Bu diyet  size daha genç ve sağlıklı kılacak gıdalarla doludur. Sağlıklı anti-aging gıdalarına ek olarak günlük rutinininize egzersizi de eklemelisiniz .Fiziksel aktivite uzun ve sağlıklı bir yaşamın anahtarıdır.

Şeker, stress faktörü kortizol ve oksidan maddeler yaşlanmada etken…

Fazla insulin, kan glükozu, kortisol ve serbest radikallerin yaşlanmaya sebep olmaktadır ve uygun diyet ve yaşam tarzı ile bu faktörler kontrolde tutulabilir. Düşük karbonhidrat, yüksek protein, hormonları kontrol eden kalori sınırlamalı diyetler faydalıdır. Az işlenmiş diet gıda desteklerindende faydalanmak mümkündür. Tavuk ve sığır gibi hayvansal ürünleri kesmek zorunda değilsiniz. Anti-aging diyeti kalori sınırlaması kilo vermeye yardımcıdır ve serbest radikallerin azalması genel sağlığınıza ve yaşlanma sürecinize olumlu etki eder .

Yüzyıllarca önce olduğu gibi daha fazla yersek daha sağlıklı olabiliriz ve uzun yaşayabiliriz. Bu anti-aging diyeti daha fazla işlenmemiş, tam tahıl gıdaları tüketimi ve daha fazla fiziksel aktivite odaklı olduğunda doğru olabilir. Günümüzde çok yemek ve egzersiz yapmamanın kanserleri % 70 inin sebebi olduğu da ortadadır. Aktivitelerle hastalıklarla savaşmak, güçlü hale gelmek, kan şekerini kontrol etmek ve kolesterolü düşürmek mümkündür. Doğal ve yabani gıdalar tüketmek ve daha yavaş  yemek yemekte son derece faydalıdır. Özellikle tam tahıl, kalsiyum zengini gıdalar, nişastalı sebze ve protein kaynağı (doymamış yağ oranı düşük) gıdalara diyette daha fazla yer vermek gerekiyor.

Hangi anti-aging diyeti seçerseniz seçin, ana sabit kaide daha az yemek, daha fazla hareket etmek ve işlenmiş gıdalardan uzak durmak, kalorisiz gıdalar anahtardır. Mutfak dolaplarınızın içlerini yenilyin ve taze yiyeceklerle doldurun ve kırışıklıklarınız azalsın!

Antiaiging Beslenmede Hangi Gıdalar, Hangi Sıklıkta Tüketilebilir…

Haftada bir defa tüketmeniz gerekenler

Yağsız kırmızı et

Tatlılar

Haftada iki defa tüketebileceğiniz gıdalar

Açık havada beslenen kümes hayvanları

Derin deniz ve soğuk su balıkları

Her gün tüketebilecekleriniz

Su

Düşük glisemik endeksli karbon hidratlar, tam tahıllar, arpa, yulaf, bulgur

Düşük glisemik endeksli meyveler

Baklagiller, ceviz, fındık

Yeş,il yapraklı sebzeler

Organik yumurta

Zeytinyağı

Balıkyağı

Anti-Aging İlaçları…

Bu ilaçlarla gerçek güzelliğinizi açığa çıkarmaya destek olabilirsiniz. Anti-aging endüstrisi yavaşlamadan gelgit dalgaları gibi ana akıntıya karşı yavaşlamadan savaşıyor. İnsanlar tabiat ana ile savaşmak için anti-aging tekniklerini kullanıyor ve ister inanın, ister inanmayın birçoğu kazanıyor. Şirketler bu trend için milyar dolarlar harcarken, iyi haber şu ki size arkanıza yaslanıp bu yoğun çalışmanın ve yatırımların meyvelerin tadını çıkarmak kalıyor. Anti-aging ilaçları son yıllarda şaşırtıyor ve sonuçları kanıtlanmaya ve dikkat çekmeye devam ediyor. 

Anti-aging tabletlerinden, vitaminlerine ve serunlarına kadar sizin için işe yarayacak birçok ürünü bulmanız mümkün. Herkes farklı, dolayısıyla çözüm yolları da herkes için farklı olacaktır. Sizin için günde bir iki tablet almak kolayken bir diğeri için topical kremler veya losyonlar cazip olabilir. Bir çoğumuz için söyleyebileceğimiz değişmeyen tek şey beslenmelerimizin sağlıklı ve genç kalabilmemizi sağlayan vitaminler, mineraller ve temel yağlar açısından yetersiz olmasıdır.Sadece %100 tam dengeli organik gıda tüketseniz, gün boyu doğru sayıda meyve ve sebze porsiyonu tüketseniz de vücudunuzun hala tamamlanacak ihtiyaçları olabilir. Antioksidanlrı içeren anti-aging vitaminleri olarak ilaçları devreye sokmanız potansiyel eksikliklerin kapatılmasına yardımcı olacaktır.

Anti-aging desteklerden bazıları…

Acai Berry meyvesi yüksek anti-enflamatuar, anti-kanser ve kilo verdirme özelliklerine sahiptir

Yeşil çay kalp, beyin ve diğer hayati değeri olan organların sağlığını ve gelişimini  destekleyen güçlü bir anti oksidandır.

Vitamin E serbest radikalleri imha eden güçlü antioksidan özellikleri vardır ve mükemmel bir anti-aging vitaminidir.

Omega 3 yağ asitleri kalp, beyin ve dolaşım fonksiyonu ve anti-aging için önemlidirler

Üzüm çekirdeği ekstresi  canlı dokuyu güçlendirir ve korur, kan dolaşımına yardımcı olur ve anti-aging vitaminleri C ve E ye ve kerotene göre20-50 kez daha güçlüdür

Alfa Lipoik Asit su veya yağ bazlı ortamlarda olabilen yaygın antioksidandır ve kendini vücutta istediği yere dağıtabilir.

CoQ10 hücresel üretim ve antioksidan korumasıyla vücudumuz için gereklidir

Yaşınız ne olursa olsun, ne kadar çabuk anti-aging vitamin ve gıda desteklerini hayatınıza sokarsanız o kadar kısa zamanda ve uzun süre faydalarını görürsünüz. Neden şimdi bu rutine girmemeniz gerektiğini düşünüyorsanız hekiminize danışarak hareket etmelisiniz. Anti-aging desteklerinizi alın, her gün sebze tüketin, vücudunuza iyi bakın, sahip olabileceğiniz tek vücut bu sonuçlara ihtiyaç duyar.

Gençliğin kaynağını bulabilirmisiniz…

Yıllardır zamanı karşı anti-aging sırlarının savaşı insanlar için değişmez bir tarihsel gerçektir. Kimse her yaşgününde olan biteni görmeyi veya hissetmeyi istemez, nazikçe yaşlanmayı istesek de bunu her zaman başaramayabiliriz. Ama ince çizgiler ve mimik çizgilerinin küçültülmesi ile ilgili hala iyi haberler mevcut  Bu sadece gençliğimizi alıkoymak anlamında değil, aynı zamanda doğanın gidişatına yardımcı olmaktır. Yatırım yapabileceğiniz binlerce anti-aging ürünü mevcut, ama çok az çok etkin anti-aging sırrı işe yarar. Önemli olan sizing için hangisinin işe yaradığını bilmenizdir. Birkaç hafta içinde daha genç görünmenizi sağlayabilecek birkaç etkin, kolay ve nispeten ucuz ipucunu sizinle paylaşacağız.

İlk yapabileceğiniz basit hareket…

Sebze tüketiminizi arttırmanızdır. Anahtar çiğ tüketmektir ve mümkünse organik sebze tüketmektir. Beslenmenizdeki çiğ ve organik sebzeleri arttırmanız daha çekici bir cilt tonu, gaha güçlü dolgun saçlar, daha fazla enerji ve kilo kaybı kazandıracaktır, yani birçok olumlu yanları vardır.

İkinci hareket…

Günlük rutininize bir çeşit düzenli aerobik  ve egzersizi eklemenizdir. Binlerce çalışma kanıtlamıştır ki egzersiz dayanıklılığınızı arttırır, kas gücünüzü, dengenizi, kemik yoğunluğunuzu arttırır ve kendinizi daha genç hissetmenizi ve görünmenizi sağlar. Dışarı çıkın, yürüyün, jimnastik salonuna gidin veya 20 dakika oturma odanızda aerobik DVD si ile spor yapın. İlk başta kendinizi daha yaşlı hissetsenizde birkaç hafta içinde daha genç hissetmeye başlarsınız.

Üçüncü adım…

Antioksidan alımınızı arttırmanızdır. Birçok araştırma göstermiştir ki antioksidan kombinasyonu almanız serbest radikalleri nötralize etmenizi, yaşla ilgili hastalıklarda destek kazanmanızı sağlar. Koyu renkli sebzeler en iyisidir; domates, havuç, bakabağı, üzüm çekirdeği extresi, vitamin C ve E ve karetenoid.

Dördüncü adım…

Anti-aging losyon veya gıda desteklerini yaşamınıza sokmanız. Piyasada kırışıklıkları, ince çizgileri, yaş lekelerini ve cilt sarkmalarını azaltan mükemmel kanıtlanmış ürünler mevcut. Para iadesi sözü veren ve doğal içerikli ürünleri seçin. Birkaç denemeden sonra doğru olanı bulursunuz.

Son adım…

Asla anti-aging kampanyanızı yaşam tarzınıza eklemeniz için geç değildir. Kendinizi ne kadar yaşlı hissetseniz veya yaşınız kaç olursa olsun hemen yapabileceğiniz birşeylerle daha genç görünebilirsiniz. Neden bugün başlamayasınız? Yarın bugün başlamış olmaktan mutlu olacaksınız.

Anti-Aging Cilt Bakımı…

Ne kadar egzersiz yaparsanız yapın, ne kadar iyi beslenirseniz beslenin ve kimyasalları hayatınızdan çıkarın, asla yaşlanmanın önüne geçilemez. Modern bilim milyonlarca hastalığa çare üretse bile zamanı yavaşlatmayı ve kırışıklıkları ortadan kaldırmayı başaramamıştır. Ama bu demek değildir ki yapabileceğiniz tek şey aynanın karşısına üzgün bir şekilde oturup yer çekimine teslim olmalısınız. Daha genç görünmek için yapabileceğiniz birçok şey var. 

Anti-aging hareketi trilyon dolarlık bir endüstri olduğu içim binlerce insan gençliğin kaynağını bulma çabası içinde; önemli olan hangi ürünün sizin için faydalı olacağını kestirebilmenizdir. Temelde iyi beslenme ve egzersiz önemlidir. Bunlar vücudunuza iyi bakmanız ve yaşlanma etkilerini minimize eemeniz için gereklidir. Yeterli uyku kendinizi yeniden şarj etmeniz  ve sisteminizi, hücre hasarını onarmanız için  gereklidir. Su ihtiyacı çoğu zaman gözardı edilir, ama çalışmalar göstermektedir ki Amerikalıların üçte biri dehidrasyon =  sıvı kaybı sorunludur ve bu cilt yaşlanması da dahil birçok olumsuzluğa sebep olur.

Anti-aging cilt bakımı  kırışıklıkları, kaz ayaklarını, yaş lekelerini ve ciltteki sarkmaları hedefler. Yüzlerce mükemmel ürün vardır: kırışıklık kremleri, anti-aging kremleri ve anti-aging losyonları.

En iyi yapılabilcek şey her açıdan bu soruna yaklaşmanızdır…

Cilt yüzeyinizi destekleyecek topical çözümler kullanabilirsiniz ve anti-aging gıda destekleri kullanabilirsiniz, bu sayede sağlıklı ve genç kalabilmek için hem dıştan, hem içten destek almış olursunuz. Çok para harcamadan önce bir anti-aging cilt bakım ürününü dıştan alınan mı, yoksa içten mi alınmalı. Tercih yaparken bazı şeyleri aklınızda tutmalısınız.

1.      En yüksek kaliteye sahip ürünü seçin, ürün içeriği ve şirketin kendisi de önemlidir, promosyon ürün baştan savma ise gerçek ürün de öyledir.

2.      Kimyasallardan uzak durum, kimyasallar hayatımızda birçok konuda mükemmeldir ama anti-aging cilt bakımına gelince onlardan kaçın. %100 doğal vea buna yakın ürünleri tercih edin , bu hem vücudunuzu destekler hem de zararlı yan etkilerden korunmuş olursunuz.

3.      Güvenilirliğe bakın, eğer bir şirket beğenmezseniz ürünü geri iade edin ve paranızı alın diyorsa bu ürüne güvenebilirsiniz.

4.     Ağızdan ağıza yayılan söylemlere dikkat edin, arkadaşlarınıza sorun, birşey işe yaradığında kullanan kişiler bu durumu etrafıyla paylaşmaktan memnuniyet duyar. Eğer anti-aging losyonları veya kremleri kullanan sorabileceğiniz kimse yok ise şirketin websitesindeki müşteri yorumlarına bakın. İnsanlar bir ürünü beğendiklerinde onunla ilgili konuşurlar.

Deneme yanılma da olabilir. Ürüne bir şans verin.  Kırışıklık kremleri ve anti-aging nemlendiricileri hemen bir gecede etkisini göstermez. Ama bir kaç hafta geçmesini bekleyin, hala etkileir göremiyorsanız ürün önericinize başvurun. Mükemmeli bulana kadar aramaya devam etmek mantıklıdır.

Sizin için işe yarayacak ürünü bulmak biraz sıkıntılı olabilir ama sonuca değecektir. Ve sonrasında tüm dostlarınız cildinizin çok genç göründüğünü söyleyecek ve ne kullandığınızı soracaktır.

 

> Bize Sorun